500 gram mutluluk

Şöyle bir bakın etrafınıza.

Evden çıktığınızda karşılaştığınız komşunuza, sabah işe geldiğinizde selamlaştığınız dostunuza, ayağınıza takılan yol üstündeki küçük taşlara, önünden geçtiğiniz duvarlara karalanan yazılara…  Küçük şeyler ve kocaman mutluluklar varsa etrafınızda bilin ki güzel ve size özel bir gün bugün. 

Bugün iş yerinde güzeller güzeli arkadaşımın insanın o içini ısıtan gülen yüzünü görünce mutlu oldum. Hani sen farkında olmadan seni bir anda mutlu eden, kendi enerjisinden bir parça da sana sunan insanlar vardır ya. Her daim güzel olan dostlar. Onlardan biri işte. Verdiği beş yüz gramı mutlu olmak için kendine sebep olarak seçmişti. Kurtulduğu ağırlıkların yerini mutlulukla doldurmayı bilmişti. İşin en güzel yanı, kendini ve sizi cömertçe huzurlu kılan, bir parça güzellikten harikalar yaratan bu insanların yanı başınızda olması. İşte bazen hedef kilonuza sizi yaklaştıran beş yüz gram, bazen alınan küçük bir iltifat, bazen uzun zamandır aradığın bir şeyin bir anda karşına çıkması, bazen hiç aklında yokken eski bir dostun araması, çocuğunun yemeğini itiraz etmeden bitirmesi, çektiğin bir fotoğrafın tam da istediğin gibi çıkması… Yanınızda size bunları farkettiren güzel dostlarınız varsa eğer, her güne bir gram fazla mutlu başlama lüksünüz olabilir. 

Düşündüm de mutlu olmak için ne çok sebebimiz var deriz, ama düşününce… Çok da fazla düşünmeden, hatta farketmeden, öyle içinden gelerek mutlu olan ve mutlu edenlere sevgiyle…

 

Bir dosta ithafen…

2 thoughts on “500 gram mutluluk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s